Vieškūnų piliakalnis

Vieškūnų piliakalnis, dar vadinamas Šuneliškės Kalnu, įrengtas aukštumos kyšulyje į Nemuno slėnį, dabar iš pietų juosiamame Kauno marių, o iš vakarų – Šuneliškių Ravo upelio.

Tai Kauno marių pakrančių regione vienintelis išlikęs beveik sveikas piliakalnis iš maždaug 50 dabar užlietų Kauno marių ir sunaikintų erozinių procesų, nes ilgą laiką buvo nežinomas, atrastas tik 1992 metais. Tokią informaciją pateikia Kauno marių regioninio parko direkcija.

Vieškūnų piliakalnis datuojamas XIV a. antrąja puse. Piliakalnis buvo įrengtas kaip mūrinę Kauno pilį iš pietryčių pusės dengianti medinė pilaitė tam tikslui parinktoje vietoje, priklausanti išoriniam gynybiniam žiedui. Pilaitė buvo mažiausiai vieną kartą pulta.

Žmonės pasakoja, kad kadaise čia nusižudė vietos dvarininko duktė. Nuo tada čia pradėjo vaidentis. Eini naktį, tai čiulba, tai staugia. Bet dažniausia, teigiama, šunys vaidendavosi visokie.

Vieškūnų piliakalnis randamas nesunkiai, tereikia nusileisti keliuku žemyn, kur rodo rodyklė. Iš šalies jis atrodo gražiai, tačiau vasarą užlipę į viršų daug nepamatysite – vaizdą į Kauno marias užstoja žaliuojantys medžiai. Piliakalnis gana aukštas.

Apačioje piliakalnio galima atsipalaiduoti ir pasimėgauti Kauno mariomis sėdint ant krante esančių akmenų. Pasijusite kaip prie jūros!

Mūsų vertinimas
5/5

Marių gatvė, Kaunas

54.899347°, 24.050156°

dalintis:

Share on facebook
Facebook
Share on email
El. paštas
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *