Vienos ZOO sodas: europiečiai čia atvažiuoja nusifotografuoti su pandomis

Austrijos sostinės Vienos zoologijos sodas duris lankytojams pravėrė dar 1752 metais ir yra seniausias pasaulyje. Vis dėlto turistai į šią vietą plūsta tikrai ne dėl to. Čia gyvenančias didžiąsias pandas Yang Yang ir Yuan Yuan išvysite ne tik kone visuose turistams skirtuose lankstinukuose, bet ir gatvių iškabose.

Pastarosios mums ir neleido nuklysti nuo kelio, nes pirmą apsilankymo Vienoje dieną nusprendėme pradėti būtent pas šiuos žaismingus gyvūnus. Tai, kad austrams turėti pandas yra išties labai svarbu, parodo dar už kelių kilometrų nuo zoologijos sodo esančios iškabos ant gatvių stulpų, kuriose pandos veidas praneša, kiek liko važiuoti ir kuria kryptimi pasukti.

Pirmosios pandos Vienoje atsirado 2003 metais, kai Kinija nusprendė paskolinti dvi zoologijos sodui, kuris dalyvauja tarptautiniame pandų veisimo ir tyrimų projekte. Tuomet Austrijoje prasidėjo pandamanija – Austrijos kancleris asmeniškai atvyko jų sutikti, šalies paštas išleido specialius pašto ženklus su pandos atvaizdu, ką jau kalbėti apie šalies radijo ir televizijos kanalus, kurie dėl šio įvykio ėjo iš proto.

Kaip ir nebūtų labai netikėta, prie įėjimo į zoologijos sodą pasitinka panda. Vienam suaugusiam čia teks pakloti 22 eurus, vaikams iki 18 metų bilietai atsieis perpus pigiau.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *