Ūlos akis ir atodanga

Ūla – didžiausias Merkio intakas, kurio ilgis 84 km (Lietuvoje – 64 km), baseino plotas – 753 kv. km, rašoma informaciniame stende. Pagal šiuolaikinių geomorfologinių procesų intensyvumą Ūla neturi sau lygių visoje Lietuvoje – būtent todėl ji iki šiol keliautojus žavi vaizdingais skardžiais ir kilpomis. 

Ūlos akis – versmė, esanti Ūlos upės kairiojo kranto terasoje, kurios gylis yra 1,2 metrai, nors susidaro iliuzija, kad yra visai negilu. Vanduo gėlas, minkštas, bekvapis, tačiau turi silpną geležies skonį. Palyginus su geriamu vandeniu, jame yra 1,3 karto daugiau mangano ir du kartus daugiau geležies. Kalbama, kad vanduo yra skaidrus kaip ašara, o vietiniai gyventojai vandenį geria, manydami, jog jis padeda nuo visų ligų.

19 metrų aukščio atodanga yra dešiniajame Ūlos upės krante, pasroviui už Mančiagirės kaimo. 

Siekiant sušvelninti vandens turistų poveikį Ūlos slėnio gamtai, jų skaičius yra ribojamas – nuo gegužės 1 dienos iki spalio 1 dienos bemotorinėmis irklentėmis, valtimis, baidarėmis, kanojomis per dieną plaukti gali ne daugiau kaip šimtas ekipažų.

Unikali gamtos vieta, kurią aplankyti tikrai verta. Nuo šalia kelio esančios atodangos atsiveria puikus vaizdas. Vis dėlto nerekomenduojame gerti Ūlos akies vandens, nes teko pamatyti, kaip kai kurie žmonės ten merkia savo kojas arba net maudosi, nors tai daryti draudžia ženklai.

Mūsų vertinimas
5/5

Netoli Mančiagirės, Varėnos rajonas, Alytaus apskritis

54.141694°, 24.440053°

dalintis:

Share on facebook
Facebook
Share on email
El. paštas
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *