Pranciškonų vienuolyno liekanos

1635 metais Vilniaus pranciškonų konventas įsigijo nekilnojamojo turto, įkūrė Valkininkuose savo filiją ir mediniuose nameliuose apgyvendino šešis tėvus pranciškonus, kurie pradėjo savo veiklą. Dideli bažnyčios statybos darbai vyko XVIII a. antroje pusėje, tuo metu greičiausiai buvo baigtas statyti ir vienuolynas, rašoma informaciniame stende. 

1832 metų rugsėjo 10 dieną caro Nikolajaus I pasirašytu aukščiausiu įsaku vienuolynas buvo uždarytas, o vienuoliai išvežti į skurdžiausią vienuolyną Kaune. Visi vienuolyno daiktai buvo pernešti į miestelio klebonijos sandėlius, bažnytiniai reikmenys ir kitas turtas – į dar nebaigtą statyti Valkininkų parapijos bažnyčią. Vienuolynas buvo paverstas kareivinėmis, vienuolyno bažnyčia – cerkve. 1941-1944 metais čia buvo karo belaisvių stovykla, o 1944 metais hitlerininkai pastatą susprogdino. 

1998 metais, išvalius vienuolyno teritoriją, pastatytas liaudies meistro Juozo Jakšto išdrožtas kryžius, primenantis tuos laikus, kai šioje vietoje buvo vienuolynas. Dabar buvusio vienuolyno vietoje stovi maketas, kuris detaliai vaizduoja visą buvusį vienuolyno kompleksą.

Šalia vienuolyno liekanų esančioje gatvėje vykdomi kelio darbai, todėl automobilį teks palikti šiek tiek toliau. Kadangi darbai rimti, patartume rinktis patogią avalynę, kurios netektų gailėti einant per smėlį. 

Mūsų vertinimas
4/5

Valkininkai, Varėnos rajonas, Alytaus apskritis

54.354142°, 24.828617°

dalintis:

Share on facebook
Facebook
Share on email
El. paštas
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *