Kryžių kalnas

Kryžių kalnas – nelabai didelis, pailgas, per vidurį įdubęs, tankiai kryžiais apstatytas kalnas. Jis liudija pagarbą ir ištikimybę kryžiaus aukai, per kurią Kristus išgelbėjo visų laikų ir kartų žmones, rašoma Kryžiaus kalno puslapyje. 

Viduramžiais ant šio kalno stovėjo medinė pilis, kurią 1348 metais sunaikino Livonijos kariuomenė. Ilgus metus kalnas stovėjo plikas ir tik XIX amžiaus viduryje ant jo imta statyti kryžius. Vieni teigia, jog pirmieji kryžiai pastatyti meldžiant Dievą sveikatos, kiti – kad taip siekta atminti 1863 metais sukilime žuvusius žmones. Numalšinusi sukilimą, caro valdžia uždraudė statyti kryžius, tačiau maldingi žmonės nė neketino to atsisakyti – tik vietoje savo sodybų pasirinko atokesnę vietą – Kryžių kalną. Šis, nepaisant caro valdžios draudimų ir Pirmojo pasaulinio karo, pamažėle augo ir ypač suklestėjo tarpukariu.

Sovietų okupacijos metu statyti kryžius ant kalno buvo griežtai draudžiama, maldininkai buvo baudžiami, pats kalnas kelis kartus buvo smarkiai apgriautas, kryžiai nugriauti, o vienu metu jį norėta net užtvindyti. Vis dėlto kuo smarkiau jis buvo naikinamas, tuo galingiau atsinaujindavo: žmonės kryžius statydavo naktimis, nešdavo nepaisydami pavojaus, persekiojimų ir draudimų. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, į Kryžių kalną masiškai ėmė eiti piligrimai, kryžius pradėta statyti ir kalno papėdėje, kadangi ant paties kalno nebetilpo. Įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Paslaptinga vieta, verta dėmesio ir aplankymo.

Mūsų vertinimas
5/5

Meškuičių seniūnija, Šiaulių rajonas, Šiaulių apskritis

56.015278°, 23.416667°

dalintis:

Share on facebook
Facebook
Share on email
El. paštas
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *