Geležinkelio tilto per Varėnę liekanos

1894 metais per Varėnės upę buvo pastatytas 21 metro ilgio geležinkelio tiltas, kurį 1915 metais besitraukianti caro kariuomenė susprogdino, rašoma informaciniame stende. Atslinkusi kaizerio kariuomenė greitai jį atstatė – paremontavę metalinės santvaros galus, užkėlė ją atgal. 

Išlikusiuose kaizerinės Vokietijos Vilniaus karinės geležinkelių direkcijos traukinių tvarkaraščiuose, įsigaliojusiuose nuo 1918 metų gegužės 15 dienos, pateikiamas ir Suvalkų-Varėnos-Suvalkų traukinių eismo tvarkaraštis. Pagal jį matyti, kad traukinys 9,4 km atstumą tarp Varėnos ir Artilerijos stočių nuvažiuodavo per 24-28 minutes, o atstumą tarp Alytaus ir Varėnos – per 3 valandas. Leidžiamas pagrindinis traukinių greitis ruože Alytus-Varėna buvo 30 km/h, didžiausias leistinas – 35 km/h. 

1925 metais geležinkelių valdyba dėl itin blogos techninės būklės nusprendė uždaryti tiltą per Nemuną Alytuje, todėl atšaka į Varėną buvo apleista, o vėliau, kartu su šiuo tiltu, išardyta. 

Po ženklo įsukę į miško keliuką, visą laiką važiuokite tiesiai. Vienoje vietoje pasukome į kairę, kur atrodė gražesnis kelias, tačiau teko apsisukti ir grįžti. 

Mūsų vertinimas
5/5

Glūko kaimas, Varėnos rajonas, Alytaus apskritis

54.287724°, 24.542791°

dalintis:

Share on facebook
Facebook
Share on email
El. paštas
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *