Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas

Dūkštų ąžuolynas – tai pats didžiausias ir vienas seniausių natūralių ąžuolynų visoje Lietuvoje, rašoma Neries regioninio parko direkcijos puslapyje. Senesnių nei 200 metų ąžuolų paunksmėje namus sau randa daugybė retų ir nykstančių gyvūnų, augalų, grybų bei kerpių. Pažintiniame take, kurio ilgis 2,3 km, galima pamatyti 38 dievų, deivių ir kitų mitologinių personažų skulptūras. 

Take galima išvysti ir Airėnų akmenį, ant kurio šono iškaltas lygiakraštis kryžius bei keisti ženklai. Kalbama, kad kadaise Napoleonas, bėgdamas iš Maskvos, užkasė čia pagrobtus turtus ir pažymėjo šią vietą. Kiti mano, kad tai – žemių riboženklis, todėl lobių po juo ieškoti neverta. Be to, Airėnų akmeniui galima išsakyti savo norą: tikintis jo išsipildymo, ant akmens reikėtų palikti pinigėlį, gėlę ar kitą mažą auką. O uždėjus rankas ant minėtų rašmenų ir šiek tiek palaikius, galima pajausti sklindančią šilumą. 

Pažintinis takas pamažu darosi vis labiau apleistas, o tą byloja ir pastatyti ženklai, ir Neries regioninio parko direkcijos paskelbta informacija:

„Beveik visa medinė tako danga pažintiniame take yra išardyta dėl susidėvėjimo, žiedinio maršruto nebėra. Naujai perklota tik dalis nuo stovėjimo aikštelės iki Airėnų akmens. Likusi tako dalis – išmintas miško takelis, dalinai praeinamas tik sausu oru.“

Pastatyti ženklai informuoja, kad išardytas ir tiltelis per pelkę, todėl žiedinio maršruto nebėra. Esant sausam, geram orui, galima bandyti pasivaikščioti neišklotu taku, tačiau vietomis jis nemenkai apaugęs, o neseniai palijus, ir šlapias, slidus. Tad siūlome aplankyti Airėnų akmenį, pašnabždėti jam savo norą, o tuomet keliauti į šalia esančius Karmazinų ir Dūkštos pažintinius takus.

Mūsų vertinimas
2.5/5

Vilniaus rajonas

54.833348°, 24.950919°

dalintis:

Share on facebook
Facebook
Share on email
El. paštas
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *